Jak si zařídit kartu lítačka?

Karta Lítačka je dopravní karta, která primárně slouží pro cestování v rámci Pražské integrované dopravy.

V minulosti byly všechny elektronické kupóny fyzicky nahrávány přímo na kartu. Od konce léta 2018 však došlo ke změně architektury odbavovacího systému a nově tak karta Lítačka slouží pouze jako identifikátor. Veškeré informace o zakoupeném jízdném v sobě uchovávají kontrolní zařízení. Veškeré kupóny je možné zakoupit na webových stránkách www.pidlitacka.cz, případně na kterémkoliv prodejním místě DPP či v Zákaznickém centru Lítačka ve Škodově paláci. Lítačku můžete využít nejen pro dopravu, ale například i jako čtenářský průkaz do Městské knihovny v Praze, či jako kartu pro nabíjení elektromobilu v síti PRE point.

Držitelé karty Lítačka mají k dispozici rozsáhlý slevový program, který mohou využít nejen v Praze, ale i ve Středočeském kraji.

Jak získat kartu lítačka?

Nejjednodušší cesta pro získání karty Lítačka je vytvořit online žádost a nechat si kartu zaslat na některé z našich kontaktních míst, či poštou na vámi zvolenou adresu. Kartu Lítačka je rovněž možné získat expresně (na počkání) v Zákaznickém centru Škodova paláce v Praze. V současné době intenzivně pracujeme na rozšíření sítě kontaktních míst do Středočeského kraje.

facebook logofacebook logoinstagram logoinstagram logoyoutube logoyoutube logo